Plány 2016

Vážení přátelé,
rád bych Vás pozdravil na konci prvního měsíce letošního roku jménem spolku Přátelé Herlíkovic z krkonošských hor a přiložil několik informací o naši činnosti v letošním roce.

Na začátku roku nás všechny překvapila zpráva o náhlém úmrtí  Evy Šírové (Jindřiškové) ve věku 45 let. Eva pracovala 4 roky jako správcová na Horském domově a byla i členkou našeho spolku. Poslední rozloučení s ní se konalo v pondělí 11.ledna na faře ve Vrchlabí. Aktuálně byla vypsána sbírka na dcery Hanu a Marii – č.u. 1301838389/0800 (omlouváme se za chybu v koncovce účtu, nyní je to správně). Důležité je přidal variabilní symbol 777,
aby mohla být platba na účtu evangelického sboru ve Vrchlabí identifikovaná.

Tak jako každý rok, plánujeme začátkem července  (1-9.7.) česko – německý pobyt spojený s výroční poutí herlíkovického kostela. Pobyt je tematicky zaměřen na uprchlíky. Anotaci projektu naleznete zde. Pokud byste měli o pobyt zájem, tak se prosím ozvěte. V Herlíkovicích pořádáme i další dva workcampy s volnějším programem. První květnový víkend a v týdnu od 14. do 21. srpna, které jsou také otevřeny pro všechny zájemce.

Centrem našeho úsilí budou hlavně práce na staré krkonošské roubence, kde do budoucna plánujeme malou expozici o české i německé historii zdejší obce a jednoduchou ale stylovou horskou ubytovnu. Architektonický plán rekonstrukce naleznete zde.

Letos bychom také rádi podpořili další dva projekty mimo Herlíkovice a to 230. výročí prvního evangelického kostela v Krkonoších, Rudníku – Bolkově, který je dnes bohužel v ruinách. Nicméně by bylo možné prostor vyklidit a uspořádat zde
ekumenickou bohoslužbu nebo romantický koncert pod širým nebem. Připomínka výročí kostela by se mohla uskutečnit i první červencový víkend, kdy na místo přijedou původní němečtí rodáci. Termín je ještě v jednání. Vyklizení kostela je plánováno na červen.

Přeji Vám  pěkný rok a zasílám jednu starou herlíkovickou pohlednici z dob, kdy byly v Krkonoších ještě pořádné zimy. Snad se zima ještě lyžařům do hor vrátí.

Jan Kirschner, předseda