Zdravice od Heimatkreisu Hohenelbe

hk

Milí krajané, přátelé a hosté výroční oslavy v Hořejších Herlíkovicích,

Oslavou výročí 110 let od vysvěcení místního kostela konající se na svátek Petra a Pavla se zároveň připomíná německá kultura v Krkonoších. Kostely, rozcestníky a sochy svatých jsou svědky a jako takové je třeba je zachovat. Tyto památky – jako je např. kostel v Hořejších Herlíkovicích – si zasluhují naši pozornost, ochranu a péči.

Dlouhé a náročné přípravy této oslavy a česko-německého týdne jsou nyní korunovány bohatým programem. K tomu svaz vyhnanců srdečně gratuluje a za tuto iniciativu děkuje. Jsem přesvědčen o tom, že tato akce nabízí pro každého účastníka něco, v čem se najde a může se zapojit.

Tato výroční slavnost skýtá všem dobrou příležitost, aby v rozhovorech spájeli minulost a budoucnost.

S vědomím zmíněného církevního svátku Petra a Pavla si položme otázku po tom, čím byly naplněny životy obou světců. Vyplývá z nich, abychom se nenechali svést ze započaté společné cesty smíření, proměny a nového začátku.

Bohužel se této výroční oslavy nemohu zúčastnit. Proto jménem svazu vyhnanců Vrchlabí / Krkonoše zdravím velmi srdečně všechny účastníky, jakož i přípravný tým, a přeji občanskému sdružení „Přátelé Herlíkovic“ zdárný a úspěšný průběh oslavy. A samozřejmě, k tomu ještě hezké letní počasí v nádherných Krkonoších.

V sounáležitosti s krkonošským domovem

Christian Eichmann

Vorsitzender